Johtokunta 

TehtäväNimi ja yhteystiedot
Puheenjohtaja

Virpi Kuutti

puheenjohtaja@lakeudennoutajat.fi


Varapuheenjohtaja

Varsinainen jäsen

Petri Jaatinen

petri.jaatinen@lakeudennoutajat.fi


Sihteeri


Marianne Aho

sihteeri@lakeudennoutajat.fi


Jäsensihteeri

Varsinainen jäsen

Maarit Ponsimaa

jasensihteeri@lakeudennoutajat.fi

050-3030277


Rahastonhoitaja

Varajäsen

Mari Koskela

rahastonhoitaja@lakeudennoutajat.fi

040-51 45 263


Varsinainen jäsen

Minna Mäki-Valkama

minna.maki-valkama@lakeudennoutajat.fi


Varsinainen jäsen

Pilvi Aarnio

pilvi.aarnio@lakeudennoutajat.fi


Varsinainen jäsen

Kalle Järvinen

littlekalle@gmail.com

040-1875690


Varsinainen jäsen

Esa Aro

esa.aro@lakeudennoutajat.fi


Varajäsen

Pilvi Aarnio

pilvi.tupila@netikka.fi  

0400-566138


Varajäsen

Timo Koskiahde

timo.koskiahde@lakeudennoutajat.fi  


Varajäsen

Heli Pitkäjärvi

pitkajarvi.heli@gmail.com


Varajäsen

Janne Ponsimaa

 janne.ponsimaa@lakeudennoutajat.fi



Toimikunnat

Toimikunnat vastaavat pääosin yhdistyksen konkreettisesta toiminnasta, eli esimerkiksi kokeiden, koulutusten ja kurssien järjestämisestä. Jos olen kiinnostunut jostain lajista, ota yhteyttä toimikunnan puheenjohtajaan, niin pääset toimintaan mukaan ja saat lisätietoja harrastusmahdollisuuksista.


Tiedotustoimikunta

Vastaa tiedotuksesta kaikissa käytössä olevissa tiedotuskanavissa.

PuheenjohtajaJäsenet

Katariina Lindholm

keheveli@lakeudennoutajat.fi

Johanna Koskiahde 

  

MEJÄ-toimikunta

Järjestää MEJÄ-kokeita. Mikäli olet kiinnostunut MEJÄ-harrastuksesta ota yhteyttä niin alueellasi asuvat toimikunnan jäsenet auttavat sinut alkuun.

PuheenjohtajaJäsenet

Kalle Järvinen

jarvinen.smeds@gmail.com

Puh. 040 1875690

Jenni Smeds

Jussi Viinikka

  

NOME-toimikunta

Järjestää koulutusta ja kokeita noutajien rodunomaisissa lajeissa, eli NOU, NOME ja WT.

PuheenjohtajaJäsenet

Heli Pitkäjärvi

nome@lakeudennoutajat.fi



Aira Nissilä

Esa Aro

Helka Väyrynen

Janne Ponsimaa

Johanna Koskiahde

Johanna Luoma-Opas

Maarit Ponsimaa

Marianne  Aho

Minna Mäki-Valkama

Petri Jaatinen

Timo Koskiahde

Timo Nordberg

Virpi Kuutti


Huvitoimikunta

PuheenjohtajaJäsenet
Minna Mäki-Valkama

Esa Aro

Heli Pitkäjärvi

Johanna Luoma-Opas

Jyri Nordberg

Petri Jaatinen

Sanna Kallioniemi


TOKO-toimikunta

Järjestää tottelevaisuuskoulutusta ja TOKO-kokeita.

PuheenjohtajaJäsenet

Mari Koskela

toko@lakeudennoutajat.fi

Pauliina Kaakkomäki

Merle Lang

Sirpa Peltola

Sanni Nikkola

Katariina Lindholm

Tiia Pelkkikangas


Agility

 Agility-yhteyshenkilönä toimii Maarit Ponsimaa (agility (at) lakeudennoutajat.fi).

PK-lajit

Palveluskoiralajien yhteyshenkilönä toimii Katariina Lindholm (katariina.lindholm (at) lakeudennoutajat.fi).